Kurser - Kolding-Vejen

Kolding-Vejen

Viden i bevægelse

  • @navn
     
    Z-health træning
    Start: 21.02.17
    tirsdag 17:00
    Lucia Rasmussen
    Brørup, Brørup Foreningshus
  • @navn
     
    Baby - Gymnastik
    Start: 06.03.17
    mandag 10:00
    Helle Hejdemann-Eilsø
    Brørup, Brørup Fysioterapi og Træning APS
  • @navn
     
    Bækkenbunds træning
    Start: 23.02.17
    torsdag 12:30
    Jytte Germansen
    Brørup, Brørup Fysioterapi og Træning APS
  • @navn
     
    Fysio-pilates
    Start: 21.02.17
    tirsdag 09:00
    Jytte Germansen
    Brørup, Brørup Fysioterapi og Træning APS
  • @navn
     
    Herregod Træning
    Start: 23.02.17
    torsdag 17:00
    Lars M. Nielsen
    Brørup, Brørup Fysioterapi og Træning APS
  • @navn
     
    Nakkehold
    Start: 20.02.17
    mandag 09:00
    Kristina L. Hvidbjerg
    Brørup, Brørup Fysioterapi og Træning APS
  • @navn
     
    Pilates
    Start: 20.02.17
    mandag 15:30
    Jytte Germansen
    Brørup, Brørup Fysioterapi og Træning APS
  • @navn
     
    Pilates
    Start: 20.02.17
    mandag 16:30
    Jytte Germansen
    Brørup, Brørup Fysioterapi og Træning APS
  • @navn
     
    Pilates for mænd
    Start: 20.02.17
    mandag 17:30
    Jytte Germansen
    Brørup, Brørup Fysioterapi og Træning APS
  • @navn
     
    Ryghold
    Start: 23.02.17
    torsdag 16:00
    Lars M. Nielsen
    Brørup, Brørup Fysioterapi og Træning APS
  • @navn
     
    Træning for knæopererede
    Start: 21.02.17
    tirsdag 13:00
    Lars M. Nielsen
    Brørup, Brørup Fysioterapi og Træning APS
  •  
     
    SØVN
    Start: 23.02.17
    torsdag 19:00
    Birgit Ingemann Knudsen
    Brørup, Brørup Sundhedscenter
  • @navn
     
    Glaskursus for begyndere og let øvede
    Start: 23.02.17
    torsdag 18:30
    Rikke Thomsen Frahm
    Brørup, Det kreative Hus
  •  
     
    Tegnekursus for fortsættere
    Start: 23.02.17
    torsdag 19:00
    Lars Østergaard Jensen
    Christiansfeld, Christiansfeld Skole
  • @navn
     
    Madlavning á la LCHF
    Start: 23.02.17
    torsdag 19:00
    Henriette Schlesinger Buchvald
    Kolding, Brændkjærskolen
  • @navn
     
    Godtvedgymnastik for mænd og kvinder
    Start: 24.02.17
    fredag 13:00
    Karen Andersen
    Kolding, KUC (Kolding Kommunes Uddannelsescenter)
  • @navn
     
    Retorik
    Start: 28.02.17
    tirsdag 19:00
    Morten Leth Jacobsen
    Kolding, KUC (Kolding Kommunes Uddannelsescenter)
  • @navn
     
    Vil du være politiker?
    Start: 08.03.17
    onsdag 19:00
    Niels Normann Jensen Pedersen
    Kolding, KUC (Kolding Kommunes Uddannelsescenter)
  • @navn
     
    Efterfødselstræning
    Start: 01.05.17
    mandag 10:00
    Louise Beck
    Rødding, Klinik for Fysioterapi, Rødding
  • @navn
     
    Efterfødselstræning
    Start: 20.02.17
    mandag 10:00
    Louise Beck
    Rødding, Klinik for Fysioterapi, Rødding
  • @navn
     
    Yoga for begyndere
    Start: 20.02.17
    mandag 08:45
    Louise Beck
    Rødding, Klinik for Fysioterapi, Rødding
  • @navn
     
    Yoga for begyndere
    Start: 01.05.17
    mandag 08:45
    Louise Beck
    Rødding, Klinik for Fysioterapi, Rødding
  • @navn
     
    Lav din egen saft og marmelade
    Start: 25.04.17
    tirsdag 19:00
    Lene Kragelund Sørensen
    Rødding, Rødding Skole
  •  
     
    Pileflet
    Start: 20.03.17
    mandag 19:00
    Jane Enemark
    Vamdrup, Ødis Sogneskole
  • @navn
     
    Fascie Flow
    Start: 22.02.17
    onsdag 13:30
    Linda Sloth
    Vejen, FYSIOVEJEN
  •  
     
    Træning for brystopererede kvinder
    Start: 20.02.17
    mandag 15:00
    Lykke Isaksson
    Vejen, FYSIOVEJEN
  • @navn
     
    Træning for mænd
    Start: 23.03.17
    torsdag 16:30
    Katrine Boller
    Vejen, FYSIOVEJEN
  • @navn
     
    Keramik med tegning
    Start: 08.02.17
    onsdag 19:00
    Lene Kersting
    Vejen, Vejen Kunstmuseum
  • @navn
     
    Fransk for begyndere
    Start: 30.01.17
    mandag 17:00
    Lilian Jeppesen
    Vejen, Østerbyskolen
  • @navn
     
    Spansk - for begyndere
    Start: 30.01.17
    mandag 19:00
    Lilian Jeppesen
    Vejen, Østerbyskolen
 

Er startet

  •  
     
    Yoga
    torsdag 15:00
    Lone Ellegaard
    Brørup, Brørup Foreningshus
  •  
     
    Yoga
    torsdag 16:45
    Lone Ellegaard
    Brørup, Brørup Foreningshus
  • @navn
     
    Bækkenbunds træning
    torsdag 12:30
    Jytte Germansen
    Brørup, Brørup Fysioterapi og Træning APS
  • @navn
     
    Fysio-pilates
    tirsdag 09:00
    Jytte Germansen
    Brørup, Brørup Fysioterapi og Træning APS
  • @navn
     
    Herregod Træning
    torsdag 17:30
    Lars M. Nielsen
    Brørup, Brørup Fysioterapi og Træning APS
  • @navn
     
    Nakkehold
    mandag 09:00
    Kristina L. Hvidbjerg
    Brørup, Brørup Fysioterapi og Træning APS
  • @navn
     
    Pilates
    mandag 16:30
    Jytte Germansen
    Brørup, Brørup Fysioterapi og Træning APS
  • @navn
     
    Pilates
    mandag 15:30
    Jytte Germansen
    Brørup, Brørup Fysioterapi og Træning APS
  • @navn
     
    Pilates for mænd
    mandag 17:30
    Jytte Germansen
    Brørup, Brørup Fysioterapi og Træning APS
  • @navn
     
    Ryghold
    torsdag 16:30
    Lars M. Nielsen
    Brørup, Brørup Fysioterapi og Træning APS
  • @navn
     
    Argentinsk Tango for begyndere
    mandag 20:15
    Ernst Nielsen
    Kolding, Brændkjærskolen
  • @navn
     
    Argentinsk Tango for fortsættere
    mandag 18:30
    Ernst Nielsen
    Kolding, Brændkjærskolen
  •  
     
    Jazzband Kolding
    torsdag 19:30
    Anders Kjerkegaard
    Kolding, Kolding Musikskole
  •  
     
    Mandhatten
    onsdag 19:00
    Jørgen Andersen
    Kolding, Kolding Musikskole
  •  
     
    Bækkenbundshold for mænd
    fredag 09:15
    Jette Overgaard Christiansen
    Kolding, KUC (Kolding Kommunes Uddannelsescenter)
  • @navn
     
    Fysio-Pilates
    fredag 08:00
    Jette Overgaard Christiansen
    Kolding, KUC (Kolding Kommunes Uddannelsescenter)
  •  
     
    Glas
    tirsdag 19:00
    Lone Rask
    Kolding, KUC (Kolding Kommunes Uddannelsescenter)
  •  
     
    Keramik
    mandag 19:00
    Lone Rask
    Kolding, KUC (Kolding Kommunes Uddannelsescenter)
  •  
     
    Keramik
    onsdag 09:00
    Lone Rask
    Kolding, KUC (Kolding Kommunes Uddannelsescenter)
  •  
     
    Keramik
    onsdag 19:00
    Lone Rask
    Kolding, KUC (Kolding Kommunes Uddannelsescenter)
  • @navn
     
    Knipling og broderi
    mandag 13:30
    Emma Jacobsen
    Kolding, KUC (Kolding Kommunes Uddannelsescenter)
  •  
     
    Kolding Kammerkor
    mandag 19:00
    Dennis Bang Fick
    Kolding, Nicolai
  • @navn
     
    Aqua rytmik
    mandag 13:00
    Karen Andersen
    Kolding, Slotssøbadet
  •  
     
    Aqua-rytmik
    mandag 12:00
    Karen Andersen
    Kolding, Slotssøbadet
  • @navn
     
    Jagt
    torsdag 19:00
    Tommy Jessen
    Vamdrup, Vester Vamdrup Skole
  •  
     
    Træning for brystopererede kvinder
    mandag 15:00
    Lykke Isaksson
    Vejen, FYSIOVEJEN
  • @navn
     
    Moderigtig Syning
    tirsdag 18:30
    Aase Bertelsen
    Vejen, Knudepunktet